Středa, 21 února, 2024
aktualne

Tyto 3 znamení jsou mimořádně závistivé, poznáte se v nich?

Tváříme se jako andílek, ale občas víme být pořádně mrchy. Zejména, když se nám v životě nedaří a někdo se má lépe než my.

Tehdy se některé z nás nedokáží smířit s tím, že nemohou být největšími hvězdami a občas proto dokáží udělat jiným ze života peklo. Dávejte na ně pozor, vždyť takovou kamarádku by nechtěla mít žádná z nás …

1) Kozoroh
S Kozorohy je to z pohledu závisti velmi těžké. Když nemají dobré období, tak se příliš soustředí na své okolí. Místo toho, aby udělali něco se svým životem, začínají žárlit.

Vadí jim doslova každý úspěch či pokrok někoho jejich blízkého. Ještě horší dokonce snášejí, když se takto daří jejich partnerovi. Za každých okolností chtějí být hlavními hvězdami a vyniknout. Proto když se ostatní nevěnují jim, ihned se v nich probudí negativní vlastnosti. Když jim však na začátku ustoupíte a leknete se jejich závistivých útoků, bude se to pravidelně opakovat.

Proto byste jim měli ukázat svou sílu, postavit se proti nim a uklidnit je. Potom je povzbuďte, aby se raději zaměřili na vylepšení vlastních dovedností a nepokukovali ošklivě po jiných lidech.

2) Vodnář
Mezi Vodnáři jsou mimořádně soutěživé typy. A z toho pramení i jejich závist. Chtějí být první, získat chválu za vítězství a dobré výkony. Pro ně neexistuje nic takového, jako účastnit se nějakých her nebo sportů se ctí a skvěle se zabavit. Když to nevyhrají, toho druhého čeká hotové peklo.

Nenávistné pohledy, plno podpichovačných poznámek a při příští hře ještě tvrdší způsoby. Zajímavé je, že tímto způsobem neprožívají jiné věci v soukromí. Pokud nemají nějakého člověka, se kterým by se závodili v lepším zařízení domova, v dražším autě nebo luxusnější dovolené, tak jejich to nijak nevykolejí.

Snažte se proto zabránit tomu, aby se začali na někoho dívat jako na svého soka. Jinak se nevinná zábavka může zvrtnout v nepěknou válku.

3) Býk
Pro Býky jsou nejcennější vzpomínky a zážitky. Materiální věci je nezajímají a často jejich druhým lidem i dopřávají. Když z nich mají radost, těší se spolu s nimi. No mnohem horší přežívají, pokud se jim daří investovat peníze právě do takových pěkných momentů.

DIVA.SK
Žena ve znamení Býka je smyslná a tvrdohlavá: Jaké jsou její tajemství a šťastné čísla?
Pokud mají dost peněz na pořádání večírků pro kamarády, jedinečnou dovolenou, zkoušení nových atrakcí a časté navštěvování kina či koncertů, tak se Býci hned nastartují.

Co je nejhorší, v hlavě si z těchto lidí automaticky vyrobí nepřátel. Se závistí pozorují všechny jejich úspěchy a zážitky a časem to berou tak, že se před nimi pouze ukazují, aby v nich nastartovaly beznaděj. Na jejich chování nejlépe účinkuje odpoutat jejich pozornost. Dopřejte si vlastní zážitky, které nebudou hodně stát a přemění všední dny Býky na výjimečné.

Jak je na tom zbytek zvěrokruhu?
Beran – nepociťují závist, ale spíše motivaci, aby se ostatním lidem vyrovnaly. Když někoho vidí v popředí a vynikat, začnou na sobě ještě více pracovat.

Blíženci – závidí jen v těch oblastech, kde se jim nedaří. Jinak jsou jim tyto věci lhostejné a je jim jedno, jestli má někdo toho více než ony.

Rak – nic takového jako závist neznají. Mají velmi dobré srdce a všem lidem dopřejí to, co dosáhli svým úsilím. Za vše vděčí tomu, že se dokáží těšit iz mála a s nikým se neporovnávají.

Lev – závist se u nich projevuje v oblasti vztahů. Zejména pokud někdo okouzlí jejich platonickou lásku, je to pro ně peklo, které otočí proti této osobě.

Panna – někdy jejich to propadne a závidí tak velmi, až tomu člověku nějakým způsobem uškodí. Většinou je to blesková akce a po vystřízlivění jejich to velmi mrzí.

Váhy – co je to závist? Váhy jsou někdy až příliš sebestředný a okolí si nevšímají. Proto ani toto slůvko nepatří do jejich slovníku, protože si hledí to své.

Štír – namísto závisti pociťují spíše zklamání. Zlobí se na svět kolem sebe, že jim něco takového nebylo dopřáno a kvůli tomu si snižují sebevědomí.

Střelec – většinou jste to vy, komu jiní lidé závidí. Máte tak mnoho sebevědomí, že i to málo dokážete přeměnit na svou výhodu a vytváříte proto na okolí zvláštní dojem.

Ryby – závidí, ale nikdy to nedají najevo. Klidně dokáží tomu člověku ještě pogratulovat a intenzivně s ním prožívat jeho úspěch. Potom však zavřou dveře svého domova a už se vyrovnávají s negativními pocity.

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora