Středa, 21 února, 2024
aktualne

Je investice do zlata vhodná i pro začátečníky?

Asi každý člověk má zájem si trochu finančně přilepšit, ovšem jak na to? Jedním z těch nejjednodušších způsobů je investovat do vhodné komodity. Toto lze i v případě, kdy má daný jedince jen pár tisíc. Za takové peníze se dá nakoupit třeba zlato.

Zlato je stále atraktivní

Kdo by čekal, že zlato je v současné době už reliktem minulosti, dost by se pletl. Opak je totiž pravdou, jelikož v současnosti se žlutý kov nepoužívá pouze pro výrobu šperků, ale běžně slouží i jako materiál k produkci mnoha druhů elektroniky.

Může za to jeho vodivost, která je lepší než u většiny konkurenčních kovů. Jelikož je zlata málo a je dost drahé, musí ho výrobci elektroniky používat pouze omezené množství, a to ještě v produktech vyšší kategorie.

Jelikož je po zlatě velká poptávka, má smysl i pro začínající investory. Díky značnému zájmu firem totiž hodnota zlata totiž po většinu doby alespoň mírně roste.

Větší či menší výkyvy jsou samozřejmě na denním pořádku, proto je moudré s nákupem a následně prodejem zlata počkat na vhodnou chvíli. Tu je snadné identifikovat podle aktivity na burze.

Jaké zlato vůbec koupit?

Kdo touží na zlatě vydělat, nemůže nakupovat žádné řetízky a další ozdoby. Jedině investiční zlato znamená pro kupujícího možnost případného budoucího zisku.

Z toho důvodu je dobré pořídit si buďto pár investiční mincí, případně rovnou nějaký ten slitek. Mince mají výhodu v ceně, a proto zajímají hlavně investory začátečníky, kteří netouží napoprvé moc utrácet. Slitky jsou obecně dražší než mince, na druhou stranu není nezbytné jich kupovat mnoho.

Takovéto jmění je pochopitelně nutné někde dobře schovat, ideálně do trezoru. Mince dokáže bez problémů pojmout i menší model. Slitky, zvláště ve větším množství, už však potřebují něco robustnějšího.

Kdo však doma nemá větší trezor, nemusí si zoufat. Zlato se dá běžně uložit i do banky. Tato služba ovšem není zdarma.

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora