Středa, 21 února, 2024
aktualne

Koordinátor BOZP: Sežeňte si jeho školení online

Moderní a flexibilní. Takové jsou online služby, jež pronikly dokonce i do sfér školení o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci (BOZP) a požární ochrany (PO). Je to flexibilní, pohodlné pro zaměstnavatele i zaměstnance, dnešní moderní programy vám navíc ohlídají timing jednotlivých školení. A nejen to.

BOZP a PO – online kurzy

Setkal se s tím každý, kdo řádně vedl svoji firmu. Nebo v případě zaměstnance se i pracovník setkal se školením BOZP a PO na pracovišti. Je to nutné všude, protože lidé pracující v dané firmě musí alespoň vědět, jak se chovat při požáru či jiném nebezpečí, měli by znát, kde je únikový východ. Bezpečnost práce se odvíjí i od charakteru pracoviště. Něco jiného je úředník sedící celý den za počítačem a dělník na stavbě, který je vystaven více nebezpečným nástrahám. Zaměstnavatel je tak povinen zařídit školení BOZP a PO. A nejen to. S těmito nařízeními je spojena řada dalších povinností. Samozřejmostí jsou dokumentace, audity i třeba kontroly pracoviště, protože to nemusí být ve stejném stavu jako před rokem. Abyste měli vše pohromadě, je ideální mít přehled v počítači. To už se pak nabízí online kurzy BOZP a PO.

Online kurzy s certifikátem

Školení BOZP a PO nemůžete nijak obejít. Musí být provedeno profesionálně, proto se vydává potvrzení, na stejném principu fungují i online kurzy s certifikátem. Stejně tak neplatí, že zaměstnance jednou proškolíte a máte splněno. Některé obory vyžadují pravidelná proškolení, musí se dělat různé výstupy. S ohlídáním termínů, poradenstvím i školením, v neposlední řadě i správným vypracováním dokumentace v souladu s legislativními povinnostmi, vám může pomoci externí firma. Záleží na tom, do jaké míry její služby využijete. Může zaškolit odpovědné osoby, nastaví vám systém, nebo bude vše spravovat ona. Široké portfolio služeb nabízí společnost PREVENT, koordinátor BOZP a pracovnělékařských služeb. Nabízí komplexní vedení agendy BOZP a PO, postará se i o následnou dokumentaci, poradenství, audity, školení atd. V oblasti pracovnělékařských služeb ohlídá pracovnělékařské prohlídky zaměstnanců. Dále lze využít služeb řízení firemního online vzdělávání pomocí dvou LMS platforem – INSTRUCTOR a EDUNIO.

Školení zaměstnanců – BOZP a PO online

Představme si online kurzy blíže. INSTRUCTOR poskytuje školení zaměstnanců spíš v menších firmách. Může jít o online kurzy školení BOZP a PO, online kurzy první pomoci, školení profesionálních řidičů, zaměřuje se i na problematiku BOZP na home office. EDUNIO využijí větší společnosti, které potřebují vzdělávání zaměstnanců v oblasti firemního e-learningu. Může se jednat o různé manažerské e-learning kurzy, blended learning apod. Pro společnost PREVENT není ovšem problémem zajistit i osobní školení, pokud vám online forma nevyhovuje. Záleží na vaší domluvě. 

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora