Středa, 21 února, 2024
aktualne

Jak nejlépe poslat balík do Německa?

V současné době je možné poslat balíček takřka do celého světa, ovšem do některých zemí trvá doručení trochu déle. Pokud však potřebujete poslat zásilku do sousedního Německa, nabízí se vám hned několik možností. V následujících řádcích vám prozradíme, jakou cestou je to nejlepší a jak vybrat vhodnou přepravní společnost, abyste neprohloupili.

V podstatě nezáleží na tom, jestli plánujete poslat balíček soukromé osobě, nebo podnikateli, protože v každém případě můžete využít jednoduché, rychlé, a především levné metody, a to přes kurýrní společnost. Vzhledem k tomu, že jich existuje hned několik, je mezi nimi konkurenční boj, a proto se snaží nabídnout zákazníkům kvalitní služby za přijatelnou cenu. Záleží tedy na tom, co od přepravce očekáváte.

Vše zajistíte online

Chcete poslat dopis, zavazadlo, paletu, případně balík do Německa? V podstatě nemusíte nikam chodit, protože všechno vyřídíte z pohodlí svého domova. Přepravní službu si objednáte online, a potom vyčkáte na kurýra, až vyzvedne zásilku. Čas si předem dohodnete, aby vyhovoval oběma stranám.

I urgentní zásilky nejsou nic neobvyklého. Přepravní společnosti jsou zvyklé na to, že zákazníci spěchají na doručení balíčků, zejména když se jedná například o dárky k narozeninám, důležité smlouvy či dokumenty a podobně. Podnikatelé přece jen využívají potenciálu trhu v sousední zemi, ovšem je nezbytné v určitých situacích jednat rychle. Zásilka do Německa tak může být doručena expresně, tedy do druhého dne.

Služby se však nenabízí pouze směrem z České republiky do Německa, ale i opačně. V případě potřeby tedy objednáte doručení ze sousední země k vám do kanceláře, respektive domů. Kurýr opět na místě určení vyzvedne zásilku, a potom s ní putuje do České republiky.

Přestaňte si dělat starosti

Bojíte se, že se balíček dostane do špatných rukou? Dokumenty, smlouvy a další důležité podklady budou doručeny té osobě, kterou zvolíte, nikomu jinému. Trasu zásilky sledujete online skrze systém, takže přesně víte, kde se nachází. V dnešní digitálně době je to tak jednoduché.

Podívejte se na webovou stránku Shipex.cz, kde se nachází jednoduchý formulář. Zvolíte si, zda se jedná o export, nebo import. Zvolíte, kam se má zásilka doručit, a taktéž vyplníte její hmotnost a rozměry. Poté si spočítáte cenu. Jestliže vám bude vyhovovat, nic vám nebrání v objednání konkrétního přepravce. ShipEx spolupracuje se společnostmi GLS, TNT, DPD, UPS, TopTransFedEx. Nabídky se vám zobrazí od nejlevnější po nejdražší.

Jakmile si vyberete přepravce, vyplníte podrobnější údaje, kde jsou vyžadovány informace o odesílateli (tedy o vás) a o příjemci. Velkou výhodou je, že si můžete zvolit možnost vystavení faktury na firmu.

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora