Středa, 21 února, 2024
aktualne

Obálky pro bezpečnou přepravu

Ruku na srdce. Dokážete si život představit bez obálek? Jejich důležitost si většinou uvědomíme pokaždé, když se nám jich nedostává. Narychlo musíme poslat doporučený dopis a nemáme obálku. Nezbývá nám nic jiného, než se vydat do nejbližšího papírnictví a tam si ji koupit. A spolu s ní ideálně několik dalších pro strýčka Příhodu.

Obálka ale není jen ta poštovní. Na trhu najdete hned několik typů obálek sloužících k různým účelům. Bublinkové, kartonové, poštovní, plastové, protinárazové, ale třeba i bezpečnostní či mzdové. Pojďme si je ale představit o něco blíže.

K čemu obálka slouží?

Základní funkcí obálky je ochrana jejího obsahu. Ale nejenom ta. Správně zvolená obálka může přispět k podpoře image společnosti, popřípadě být nosičem její reklamy. Obálka ale rovněž může být důkazem, že si jejího příjemce vážíte. Takové přání ke dni zamilovaným v obyčejné obálce úplně zanikne. Pokud jej ale vložíte do luxusní zlaté obálky, zvýšíte tím jeho hodnotu.

Hromadná korespondence za velkoobchodní ceny

Speciální kategorií je firemní korespondence. Pro hromadné rozesílání většího množství zásilek je vhodné investovat i do většího množství obálek. Dobrou zprávou je, že většina e-shopů (jako například obalkykredo.cz) je nabízí za velkoobchodní ceny.

Obálky a obchodní tašky

Na trhu najdete obálky různých materiálů, formátů, gramáže i zpracování. Obálky se rozdělují na ty dopisní a speciální. Ty dopisní pak na obálky a obchodní tašky. Rozdíl mezi nimi je v jejich velikosti a způsobu otevírání. Zatímco papírová obálka se lepí na delší straně, obchodní taška na té kratší. Obchodní taška také bývá mnohem větší a pojme větší počet dokumentů. Oba typy obálek nacházejí své využití při každodenní korespondenci, jakou je posílání faktur, objednávek a dalších listin.

Ochranné bublinkové

A pak máme spoustu obálek speciálních, ať již bublinkových, kartonových, bezpečnostních, mzdových a zásilkových. Pro posílání nejenom cenných dokumentů, ale i menších předmětů jsou ideální bublinkové obálky, které jsou uvnitř vybavené bublinkovou fólií, která obsah obálky chrání před poškozením. Některé e-shopy ale v bublinkových obálkách posílají i drobné oblečení.

Obálky protinárazové

Jste ekologicky založení? Bezpečnou a udržitelnou alternativou k bublinkovým obálkám jsou obálky protinárazové, v nichž je místo plastu použita výstelka z řezaného papíru. Samotná obálka pak je vyrobena z pevného kraftového papíru. Snadné a bezpečné uzavírání obálky zaručuje samolepicí uzávěr.

Pevné kartonové

Ještě lepší ochranu zásilkám ale poskytují pevné kartonové obálky, které jsou ideální například při zasílání knih a katalogů. Ty se navíc do obálky velmi snadno vkládají. Kartonové obálky se dělí na jednovrstvé a z hnědé třívrstvé mikrovlny. Běžné dokumenty, katalogy a knihy dobře ochrání kartonová obálka jednovrstvá. Pokud ale chcete stoprocentní jistotu, zvolte maximálně odolnou, a to jak proti protržení, tak i ohýbání, kartonovou obálku trojvrstvou.

Poštovní plastové

Textil, šperky, léky a další drobné předměty je rovněž možné zasílat v poštovních obálkách plastových, popřípadě větších plastových taškách s uchy. Jejich hlavní výhodou je, že odolávají vlhku, vodě, prachu i špíně. Jedná se o pevné a odolné fóliové sáčky umožňující maximálně diskrétní přepravu zboží, jehož výška nepřesáhne 50 mm. K uzavírání tohoto typu obálek slouží speciální lepicí proužky.

Mzdové a bezpečnostní

Chodí vám mzdový výměr poštou? Pak zřejmě ve mzdové obálce vyrobené z několika vrstev a tudíž naprosto neprůhledné. Speciálně upravené jsou také bezpečnostní obálky vhodní pro zasílání bankovek. Ty jsou navíc opatřeny speciální bezpečnostní páskou a tajným písmem, které nepovolaným osobám zabraňuje jejímu otevření.

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora