Středa, 21 února, 2024
aktualne

Binance recenze

Recenze Binance – Opravdu nejlepší kryptoměnová burza na světě?

Raketový růst 

Kryptoměnová burza Binance byla založena v roce 2017 mladým Kanaďanem původem z Číny. Changpeng Zhao, který původně pracoval na Tokijské burze, se s kryptoměnou setkal poprvé v roce 2013. O jakou jinou kryptoměnu se mohlo jednat než o Bitcoin. Díky mnoha zkušenostem, které získal prací pro přední světové technologické společnosti, založil vlastní kryptoměnovou burzu Binance. 

I přes to, že se původně jednalo o ryze kryptoměnovou burzu, začala popularita Binance strmě stoupat. Během prvních několika měsíců se Binance dostala mezi deset nejprestižnějších světových burz. O rok poté již obsadila první pozici, kterou drží neohroženě dodnes. 

Jak obchodovat na Binance? 

Je to jednodušší než se zdá. Binance se snaží zaujmout nejen zkušené investory, ale také nováčky ve světě kryptoměn. Nováčkům složité grafy a statistiky příliš mnoho neřeknou, proto je zde Směnárna. V jednom jediném kroku si zvolíte, jakou kryptoměnu chcete nakoupit. Poté si stačí vybrat, jakou měnou (nabízí se Eura nebo Dolary) za kryptoměnu zaplatíte a je hotovo. Jednodušší to už snad ani být nemůže. Podrobnější informace můžete získat i z této Binance recenze, kterou pro vás připravila redakce portálu TradeCZ.

Kromě klasické webové platformy lze použít také jejich chytrou aplikaci pro mobilní telefony. Přímo z vašeho telefonu můžete nakupovat Bitcoin i ostatní kryptoměny. Vhod vám může přijít live chat, přes který se spojíte přímo s podporou. Ten bohužel není v Češtině, stejně jako určité části webové platformy. Bude tedy potřebná alespoň částečná znalost anglického jazyka.

Je Binance opravdu bezpečná? 

V Binance opravdu dbají na bezpečnost. Drtivou většinu vašich kryptoměn bude platforma uchovávat v takzvaných “cold wallets”. Tyto softwarové krypto-peněženky jsou po většinu času odpojené od internetu. Díky tomu je možný hackerský útok na platformu mnohem obtížnější. 

Mimo to platforma poskytuje také dvoufázové ověřování a systém, který dokáže upozornit uživatele na kteroukoliv formu podezřelé aktivity. Pokud systém vyhodnotí, že váš účet může být v ohrožení, okamžitě znemožní všechny odchozí platby až na 48 hodin. V neposlední řadě si můžete ve webové platformě nastavit, z jakých IP bude možné na váš účet přistupovat. Binance se tedy dá nazvat bezpečným místem pro vaše kryptoměny, nic však není už z principu 100%.

Jaké má Binane poplatky? 

V případě jakékoliv burzy musíme očekávat poplatky, záleží tedy pouze za co a jak budou vysoké. Dle veřejně dostupných údajů jsou příjmy Binance tvořeny téměř pouze z transakčních poplatků, z čehož můžeme usuzovat, jaké poplatky nás budou čekat. Jedná se primárně o 0.1% z každé provedené transakce, žádné jiné zásadní poplatky již burza nemá. 

Existují ale způsoby, jak na poplatcích ušetřit. Binance má svůj vlastní token zvaný BNB. Ten si lze jako kteroukoliv jinou měnu na této burze zakoupit a hradit poplatky z něj. Ty se poté sníží o 25%, což může být, především ve vyšších částkách, citelná úspora. Další možnost je také VIP program, díky kterému dokážete snížit vaše poplatky až na opravdu skvělých 0.02%. 

pr článek

Další články autora