Středa, 21 února, 2024
aktualne

Prodej firem: S poradcem vás nezaskočí žádná formalita

Prodej firem může být složitý, plný nástrah a formalit. Abyste na to nebyli sami, můžete se obrátit na společnost specialistů, kteří se v této oblasti vyznají. Hladce vás tak provedou celým procesem, abyste dosáhli ideálního výsledku.

Pokračování firmy

I když jde o prodej firem, můžete výrazně ovlivnit, jak váš podnik bude dále pokračovat. Aktivní firmy na prodej mohou mít skvělou budoucnost. Pokud vám nejde pouze o prodej podílu na trhu, ale záleží vám na tom, jaká je budoucnost firmy, stačí určit kritéria. Může jít například o to, aby investor neutlumil činnost firmy, nezměnil její vizi a směřování, či aby zachoval pracovní místa pro vaše zaměstnance. Vaše ambice mohou být různé. Dle těch lze snadno určit kritéria pro prodej aktivních firem.

Výběr zájemce

Na základě vašich kritérií bude vybírán vhodný zájemce pro aktivní firmy na prodej. Vždy je vybírána protistrana, která vyhoví vašim požadavkům. Specialisté mají k dispozici širokou databázi a mohou tak oslovit vhodné potenciální zájemce. Ve spolupráci jsou vždy nejdůležitější společné zájmy, nastavení pravidel a v neposlední řadě vyladění všech kroků a detailů, na které je třeba myslet, jakmile je firma na prodej.

Ocenění podniku

Ocenění podniku neboli valuace je jedním z nejdůležitějších parametrů. Je pravděpodobné, že nemáte představu, jakou hodnotu vaše firma má. I s tím vám odborníci mohou pomoci. Díky bohaté praxi, práci se všemi dostupnými informacemi a s přihlédnutím na aktuální ekonomickou situaci u nás i ve světě pro vás připraví nezávislé ocenění firmy. Ocenění podniku kopíruje reálnou cenu, kterou lze na trhu opravdu získat.

Díky spolupráci se specialisty můžete dosáhnout toho nejlepšího výsledku. Vaše firma bude ve správných rukách, a přitom za ni získáte férovou cenu.

pr článek

Další články autora