Středa, 21 února, 2024
aktualne

V průběhu týdne Tesla podruhé zvyšuje ceny aut v Číně a USA

Americký výrobce elektromobilů Tesla zvýšil ceny svých vozů v Číně a USA, podruhé za necelý týden. Učinil tak poté, co zakladatel firmy Elon Musk uvedl, že automobilka čelí výrazným inflačním tlakům. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters.

Ke zvýšení cen vozidel dochází poté, co invaze Ruska na Ukrajinu ještě zrychlila růst cen vstupních surovin. Musk už v neděli (13. 3.) řekl, že automobilka i firma Space X čelí inflačním tlakům v surovinové oblasti i logistice.

V reakci na nepříznivý vývoj na trzích Tesla oznámila zvýšení cen svých aut v Číně a USA, přičemž k prvnímu zvýšení přistoupila již 10. března. Jak uvádí webová stránka Tesly, ve Spojených státech zvyšuje firma ceny u všech svých modelů, v případě Číny je zvyšuje zhruba o 5 % u některých výrobků Modelu 3 a Modelu Y.

V Číně tak po zvýšení bude vůz Model Y Long Range stát 375.900 jüanů (53.902 eur). To je o 18.000 jüanů více než k 10. březnu, ke kterému společnost zvýšila cenu o 10.000 jüanů. Cena vozu Model 3 Performance bude po úterním zvýšení stát 367.900 jüanů. I v tomto případě to představuje zvýšení o 18.000 jüanů po zvýšení cen o 10.000 jüanů k 10. březnu.

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora