Středa, 21 února, 2024
aktualne

Snaha co nejvíce poškodit válečnou mašinérii: Spojené království uvalilo vysoká cla na ruský dovoz, včetně ikonické vodky

„Chceme maximálně poškodit válečnou mašinérii ruského prezidenta Vladimira Putina a zároveň minimalizovat vliv na britské firmy,“ uvedlo ministerstvo obchodu.

„Ruská vodka je jedním z ikonických produktů, které ovlivní zvýšení cel, zatímco zákaz vývozu se pravděpodobně dotkne luxusních vozů, špičkové módy a uměleckých děl,“ dodalo.

Seznam zboží, na které se vztahují dodatečná cla, zahrnuje ocel, dřevo, obiloviny, nápoje, kožešiny a bílé ryby – to vše v hodnotě přibližně 900 milionů liber (1,07 miliardy eur) ročně.

„Zákaz vývozu brzy vstoupí v platnost a zajistí, že oligarchové a další členové elity, kteří zbohatli za vlády prezidenta Putina a podporují jeho nelegální invazi, budou zbaveni přístupu k luxusnímu zboží,“ uvedlo ministerstvo.

Spojené království odebere také Rusku a jeho spojenci Bělorusku. doložku nejvyšších výhod podle pravidel Světové obchodní organizace (WTO), což umožní Londýnu uvalit cla na širokou škálu ruského zboží.

„Spojené království spolupracuje s našimi zahraničními partnery a podporuje WTO, aby zabránilo těm, kteří nerespektují mezinárodní řád založený na pravidlech, těžit z jeho výhod,“ uvádí se ve zprávě.

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora