Středa, 21 února, 2024
aktualne

Gabiony oceníte v zahradě nejen pro jejich design, ale také praktičnost

Gabiony oceníte v zahradě nejen pro jejich design, ale také praktičnost
Chtěli bychom v zahradě použít gabiony jako prvky k vytvoření terénní členitosti, ale nejsme si jisti jejich vhodností. Věděli byste nám poradit? Jan V., Prešov

Využití gabionů v zahradě

Gabiony jsou velmi oblíbené a v současných zahradách často využívané prvky zejména pro své široké využití a dlouhou životnost. Jsou velmi tvárné a jejich design lze přizpůsobit každé zahradě. Lze je využít jako opěrné zdi při terénních úpravách, k tvorbě plotů a pohledových zábran či k vytvoření oblíbených vyvýšených záhonů. Na trhu existuje mnoho firem, které vám zhotoví gabiony podle vašich představ, ale pokud jste trochu zruční, dokážete si je zhotovit i sami poskládáním jednotlivých komponent, které lze koupit.

Jak vytvořit parkovací plochuJak vytvořit parkovací plochu
Umístění gabionů na zahradě

Pozor je však třeba dát při jejich umístění. Já osobně, pokud je to možné, upřednostňuji stinné prostory, které nejsou vystaveny celodennímu slunečnímu svitu. Kámen má totiž akumulační schopnost – dokáže měnit sluneční energii na tepelnou a udržet si ji po dlouhou dobu, což v praxi znamená, že i když už večer vedra dávno polevila, gabiony vám a rostlinám ve svém okolí budou ještě dlouho připomínat, jak horké je léto .

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora