Středa, 21 února, 2024
aktualne

Pokoj, který slouží hned dvakrát! Pohodlně ubytuje hosty a domácí paní poskytne dostatek prostoru pro práci

Pokoj, který slouží hned dvakrát! Pohodlně ubytuje hosty a domácí paní poskytne dostatek prostoru pro práciGalerie (8) Zdroj: Lukru design
Dnes už není výjimkou, že v ložnicích, na chodbách, ale i obývácích domácí vyčlení místo pro vlastní pracovní koutek. Následující návrhy vycházejí přesně z tohoto trendu.

Většinou se jedná o malé prostory někde v domě nebo v bytě, jejichž jiné využití většinou není možné. Tento projekt nebyl výjimkou. Nakonec vznikla dokonale promyšlená místnost, která v sobě spojuje funkční využití a eleganci.

Rozloha: 13,6 m²

Zadání

Klientka se vyjádřila velmi stručně a jasně: „Prosím, navrhněte mi pracovnu.“ Právě to tvořilo hlavní vizi tohoto projektu, ale protože prostor nabízel možnost skloubit dvě funkce do jednoho celku, designérka si položila otázku, proč toho nevyužít?

A tak vznikla pracovna spojená s pokojem pro hosty. Z důvodu omezených rozměrů pokoje se v návrhu využil v co největší míře vestavěný nábytek, který umožňuje vytěžit z prostoru maximum.

Home office: Jak zařídit pracovní koutekHome office: Jak zařídit pracovní koutek
Řešení 1

Toužíte po odpočinku i při práci? Pokud to prostor dovoluje, je vhodné do pracovny umístit čtenářský koutek, křeslo či sedačku. Dvojité zaměření prostoru a umístění rozkládací sedačky totiž vytvoří oddechový prostor nejen pro čtení, ale také pro natažení, vyrovnání těla v relaxační poloze nebo vypití kávy.

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora