Středa, 21 února, 2024
aktualne

Neodradila je nevole řemeslníků ani omezená nabídka obchodů. Jejich bydlení je stejně okouzlující!

Rekonstrukce staršího bytu a jeho přeměna na moderní a nadčasový interiér může dopadnout nad očekávání, když víte, co přesně chcete.

Rozloha: 89 m2, zrekonstruovaný třípokojový byt

Tento byt doslova reprezentuje slovo vděčnost. Jsem vděčná za všechno, co máme. Na všechno jsme si vydělali sami. Člověk má pořád za čoďakovat…

  • Lenka, majitelka bytu

Podlehnout kouzlu starého bytu může být jako kráčení po tenkém ledě. Nikdy totiž nevíte, kde může být nejtenčí. To ovšem není tento případ. Lenka s manželem byt kupovali, když už měl za sebou částečnou rekonstrukci a osmý křížek na cihle.

Naštěstí bývalí majitelé byli dostatečně osvícení a zachovali některé jeho původní prvky, jako jsou dřevěné parkety či vývod na krb v obývacím pokoji. Velkou měrou se na rozhodnutí koupit právě tento byt podílelo i jeho okolí.

ložnice s šedou postelí as povlečením losů, bílým nočním stolkem a modrou stěnou se třemi zrcadly
Ložnice se svou jižní orientací si přímo vyžádala chladivé odstíny modré a šedé. Zdroj: Miro Pochyba
Byt se nachází v nízké, pouze čtyřpatrové zrekonstruované dobové bytovce, která je součástí jednotného komplexu bytovek. Vnitroblok vyplňuje zeleň s dětským hřištěm, kde se setkávají mladé rodiny, z balkonu se nabízí výhled na nemocniční park, kolem jsou už jen rodinné domy.

A přestože je to do centra pěšky ani ne deset minut, díky tichu, které panuje v této čtvrti, mají domácí pocit, jako by žili někde v ústraní na kraji města. A to je dnes deviza k nezaplacení.

S přehledem i nadhledem

„V Londýně, kde jsme nějaký čas žili, jsem si při práci udělala kurz interiérového designu, který mi pomohl zorientovat se v jednotlivých stylech. O pár let později jsem zužitkovala tyto vědomosti právě při zařizování našeho bytu.

Tip: Veškerý nábytek a bytové doplňky na jednom místě

Při vybírání nábytku a bytových doplňků jsem totiž zjistila, že mnoho pracovníků v prodejnách s nábytkem má nejasnou představu o tom, co je vlastně vintage, provensálský či venkovský styl.

Také jsem se naučila, že umění zařídit si bydlení vkusně není založeno na slepém napodobování nějakého stylu, ale spíše na schopnosti citlivě zkombinovat jednotlivá zařízení a doplňky tak, aby spolu ladily,“ vysvětluje Lenka.

„My jsme si zvolili klasický styl se současnými prvky. ‚traditional urban style‘. Ale najdete u nás i koloniální prvky, jako jsou například marocká zrcadla v ložnici; styl art déco zase reprezentuje konferenční stolek v obýváku.

Tento styl se mi líbí už moc dlouho. Je nadčasový. A pokud zvolíte solidní základ, tedy neutrální barevnost na stěnách, a vyberete vhodné kusy nábytku, pak si bydlení snadno zmodernizujete i pomocí doplňků.“

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora