Středa, 21 února, 2024
aktualne

Jak vzniká jedinečný byt? Zaměřením na detaily, prosvětlením prostoru a využitím potenciálu nejvyššího patra

Celková atmosféra, jakou byt po rekonstrukci vyzařuje, nezáleží vždy jen na použitých materiálech, světle a barvách. V případě tohoto bytu hrají důležitou roli také detaily. Precizní práce dvojice architektů působí střízlivě, sofistikovaně, ale přitom harmonicky. Neodolatelnou atmosféru bytu dodávají střešní světlíky, bíle natřený dřevěný krov a velké posuvné dveře na členitou terasu.

Jak vzniká jedinečný prostor

„Projekty interiérového designu a zahrad nás naplňují velkou spokojeností, protože výsledky našich návrhů vidíme za kratší dobu, než jaká obvykle trvá dokončení budovy. Avšak interiérový design, když je dělaný na míru, můžeme z hlediska složitosti přirovnat k miniaturní budově. Proč? Protože je náročný a vyžaduje spoustu pozornosti, práce s detaily. Tento pečlivý výzkum funkčních, estetických a emocionálních prvků umožňuje vytvořit jedinečný prostor,“ vysvětlují svoji práci architekti ze studia Burnazzi Feltrin Architetti.

Otevřený prostor a využití výšky stropu

Tříčlenná rodina oslovila designéry se dvěma přesnými požadavky. Přáli si otevřený prostor k bydlení a využít výšky stropů.

Jednopodlažní byt EB se nachází v obci Civezzano na severu Itálie, a to v nejvyšším patře obytné budovy z 80. let 20. století.

Byty v nejvyšším patře mají speciální kouzlo, pokud se podaří do jejich interiéru vtáhnout výhledy do okolí. To se architektům podařilo na výbornou i díky prostorným terasám. Zajímavým architektonickým prvkem této nemovitosti je členitý dřevěný trámový strop.

Francouzská okna, bílá barva, teakové dřevo

Architekti o tomto projektu říkají, jak o zajímavé práci někde mezi interiérovým, exteriérovým designem a výstavbou. Přeměna bytu velmi intenzivně propojuje interiér s okolím. Velká francouzská okna rámují městskou krajinu se sousedními budovami v popředí.

The sun is setting painting the clouds in vibrant colors. In the foreground modern architecture, a newly built housing high rise.

Právě kvůli tomuto efektu se tvůrci přeměny rozhodli použít bílou jako hlavní barvu pro nábytek vyrobený na míru a také stěny – neruší výhledy plné barev a tvarů. Některé výklenky, police a podlahy jsou z certifikovaného teakového dřeva, které zahřívá jednoduchý prostor a vnáší zajímavou texturu.

Rohový krb je vidět již od vstupu

V blízkosti severní stěny s okny je umístěn kuchyňský ostrůvek – na druhé straně, u jižní stěny, stojí šedá pohovka. Toto umístění zajišťuje nejlepší výhled na celý byt. Již při vstupu do bytu si všimnete hlavního vizuálního bodu celého obytného prostoru – rohového krbu. Obývací část od soukromé noční zóny bytu oddělují mléčné bílé dveře. Symetrie interiéru pod střechou vytváří pocit bezpečí a stability.

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora