Středa, 21 února, 2024
aktualne

Viděli jsme francouzský šarm i eleganci, ale také bohaté výšivky či výstřednost: Toto jsou nejnovější kolekce z Paris Haute Couture

V Paříži skončil týden módy haute couture – nejvzrušivější módní akci, jaké jsme za dlouhou dobu zažili. Milovníkům módy nabídlo glamour, humor, inspiraci uměním či divokou ódu na život.

I když se kvůli pandemii koronavirus stále mnozí návrháři přiklonili spíše k digitálním prezentacím, našli se i módní domy, jejichž prohlídky si pozvaní hosté a novináři mohli užít živě …

chanel
Exkluzivní kolekce Chanel byla představeny v nádherných prostorách Palais Galliera. I tentokrát se v ní snoubily francouzský šarm a elegance. Předlohou pro Virginie Viard byly portréty Gabrielle Chanel oblečené v černých a bílých šatech ve stylu 80. let, které předčasně objevila.

Kolekce byla inspirována impresionismem v dílech Berthe Morisot, Marie Laurencin a Édouard Maneta. Šaty inspirované malbami či sukně, které vypadaly jako obrazy, bylo se opravdu na co dívat.

Christian Dior
Kreativní ředitelka Maria Grazia Chuiri představila svou 10. kolekci pro Christian Dior. Pozornost v ní soustředila na materiály. Inspirovala se pozoruhodnými vyšívanými stěnami Sala dei Rica v římském Palazzo Colonna. Téma přenesla do bohatých výšivek a detailů jednotlivých modelů.

Dominovaly textilie inspirované faunou s historickými odkazy, ručně vyšívaný tvíd a kašmír se objevily na pelerínánach a ponča. Minimalistické kostýmy s lesklým nádechem zase připomínaly svou siluetou „new look“.

Jean Paul Gaultier
Jean Paul Gaultier uvedl kolekci, na níž kolaboroval se značkou Šaca, jako součást jeho nové strategie spojit se každou sezónu s jiným designérem. Ikonické kousky z Gaultierova archivu dostali díky tomu moderní nádech.

Byla to jedna divoká óda na život, styl a výstřednost. Mix originálních střihů propojený s kombinováním různých materiálů a vzorů jen potvrdil skutečnost, že ani při haute couture se netřeba bát inovativních nápadů.

Zuhair Murada
Couture a umění se prolínaly v kolekci Zuhair Murad – jeho první od doby, než mu exploze zničila ateliér v Beirute. Návrhář ní chtěl vyjádřit víru v nové začátky a těšit se jí ze života. Každý jeden kus byl přímo monumentální.

Způsob, jak se vyhrál se samotným zdobením a detaily, nemělo obdoby. Radu přepychových, často monochromatických šatů hodných červeného koberce, uzavřela již tradičně dechberoucí svatební róba.

Viktor & Rolf
Modely dvojice Viktora Horstingem a Rolfa Snoerenem, kteří tvoří pod značkou Viktor & Rolf, se vždy nesou ve znamení humoru, ironie ale také silných emocí. Jejich nejnovější kolekce je inspirována novou generací králů a královen.

Navrhli různé looky, které pozostavávali ze šatů a kabátů, mnohé z nich zdobené krystaly Swarovski a doplněné královskou šerpou. Snahou dua bylo poukázat na lidskou realitu ukrývající se za zdmi instituce.

Giorgio Armani
Giorgio Armani má zajímavý způsob, jak probrat věci z minulosti a pretransfomovať je do přítomnosti tak, aby přitom zachoval jejich klasické atributy. Modely vyrobené z tylu či šifonu dýchali i díky lesklým materiálům a množství flitrů romantikou a futurismem.

Kolekce s názvem „Shine“ hrála různými barvami od růžové, fialové po zelenou. Návrhář se také vyhrál s texturou. Nebylo by žádným překvapením, kdybychom některé z jeho modelů viděli již brzy na červeném koberci.

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora