Středa, 21 února, 2024
aktualne

Udržujte svou domácnost hygienicky čistou

Čistá domácnost znamená zdravý a bezpečný domov. Přestože nás domácí práce často nebaví, v uklizeném bytě nebo domě se cítíme dobře. Obzvláště při rodinách s malými dětmi nebo alergiky je hygienická čistota důležitá i pro zdraví. Jak bychom si mohli domácí práce usnadnit aniž abychom zároveň nepolevili z vysokých nároků na perfektní čistotu?

Šetrné a hygienické praní. Dokonce i při 20 ° C

Oblečení je jako naše druhá kůže, zachytí na sobě všechno, s čím přes den přijdeme do styku. Proto je důležité, aby bylo perfektně čisté. Dříve se doporučovalo praní při vysoké teplotě – alespoň 60 ° C, „vyvařování“ prádla. Některé pračky využívají parní programy a zbavují se bakterií a mikroorganismů pomocí horké páry. To však není vhodné na všechny materiály a mnohým oděvem praní při vysokých teplotách nevyhovuje. Co s tím? O své hedvábné halenky, pamětní trička ani luxusní spodní prádlo nebo dětské oblečení se už bát nemusíte. Moderní spotřebiče nabízejí funkce, které jsou k prádlu šetrné, zároveň ji ale dokonale vyperou. Vybrané pračky Bosch například využívají aktivní kyslík, který odstraní až 99,99% * bakterií a mikroorganismů, které se běžně vyskytují na prádle, a to i při nízké teplotě. Technologie ActiveOxygen ™ zajistí hygienickou čistotu prádla už při 20 ° C bez nutnosti přidání dalších dezinfekčních prostředků. Oblečení vám tak vydrží déle čisté.

pračka Bosch
Zdroj: BSH domácí spotřebiče

Alergici nebo lidé s citlivou pokožkou ocení i speciální programy, jako například AlergiaPlus, které z oděvů odstraní prach, pyl a zvířecí chlupy jediným stisknutím tlačítka. I sušičky prádla mohou pomoci odstranit z tkanin množství alergenů. A jak ošetřit například plyšáky nebo plněné polštářky, které se prát vůbec nedají? Zmrazte je. Vložte je v sáčku do mrazničky alespoň na 24 hodin a velmi nízké teploty zahubí všechny roztoče.

Jednoduchá sterilizace a hygienické mytí – nejen nádobí

V domácnostech s malými dětmi, ale také v případě nemoci některého člena domácnosti, je zvláště důležitá perfektní čistota při přípravě a konzumaci jídla. Pravidelná sterilizace nádobí, dětských lahví, ale například i sklenic na marmeládu je poměrně časově náročná a vyžaduje opatrnost, hrozí totiž opaření horkou vodou. Usnadnit práci si v tomto případě můžete několika způsoby. Pokud máte k dispozici parní troubu, můžete sterilizovat přímo v ní při použití 100% páry a teploty 100 ° C. Některé myčky nádobí zase nabízejí speciální funkce, které zaručují antibakteriální čistotu. Například funkce HygienaPlus se aktivuje spolu s běžnými mycími programy a zvyšuje a udržuje teplotu oplachování až na 70 ° C po dobu deseti minut, aby se z nádobí odstranili nejen nečistoty, ale také bakterie.

myčka nádobí Bosch
Zdroj: BSH domácí spotřebiče

Zhluboka se nadechněte a relaxujte

Odsavač par je často podceňovaným kuchyňským spotřebičům, přitom je velmi důležitý pro kvalitní vzduch v místnosti. Existuje navíc řešení, které vzduch nejen čistí, ale zároveň neutralizuje alergeny. I lidé se sennou rýmou tak mohou ve svých kuchyních bez obav zhluboka dýchat. Jedinečné filtry CleanAir Plus absorbují ze vzduchu více než 99% pylu * a více než 90% pachů. Ve spolupráci s technologií Home Connect a senzorovou stanicí Cair od značky NuWave se odsavač automaticky zapne, když senzor zaregistruje vyšší množství pylu ve vzduchu.

Další tipy najdete na www.smebosch.sk

  • * Odstraňuje až 99,99% bakterií (například e. Coli, c. Albicans, s. Enterica, a. Brasiliensis, s. Aureus, bacteriophage MS2) v programu Mix „při doporučeném množství běžného pracího prostředku a 4 kg náplně. Průzkum MB 7623/15 ze dne 29. 07. 2015 uskutečnil WFK – Institut für Angewandte Forschung GmbH pro BSH Hausgeräte GmbH.

** Průběh testování: 1. měření podle ISO 16890-2 a -4 (pro částice), 2. měření s pyly Ambrosia ve zkušebním systému podle ISO / TS 11155-1

Zdroj: PR článek BSH domácí spotřebiče s.r.o.

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora