Středa, 21 února, 2024
aktualne

Jak použít černou v koupelně, aby nepůsobila depresivně, ale luxusně

Mnozí si myslí, že dát si černou barvu do koupelny chce odvahu. Avšak dnes takové interiéry vidíme stále častěji. Co mít na paměti, pokud chcete i vy vyzkoušet nový trend?

Černý luxus

Pokud chcete, aby černá barva v koupelně nepůsobila depresivní či až morbidní, potřebujete znát některé triky. Zejména ty, díky kterým dodáte místnosti eleganci a nádech luxusu. Takto fungují matné povrchy antracitových velkoformátových obkladů.

Další možnost, která povýší vaši koupelnu na místnost z luxusního hotelu, jsou obkladačky s mramorovým vzorem. Na tmavém a černém povrchu mají světlejší mramorování. Velmi zajímavě působí i černá či antracitová s dezénem dřeva.
c

Kombinujte podle oblíbeného stylu

Vybírejte si povrchy z kvalitních materiálů, ty levnější mají tendenci v tmavých barvách vypadat drsně a ještě levnější, než ve skutečnosti jsou. Prostor koupelny Harmonizujte kombinací s vaším oblíbeným stylem. Nebojte se černou zkombinovat se zlatou či měděnou.

Zajímavé jsou dvoubarevné vodovodní baterie, jejichž základ je černý a doplňuje ho kovová barva. Vytvoří hned úplně jinou atmosféru, jako kdybyste použili čistě černé nebo čistě kovové.

Přečtěte si také
5 x moderní městská koupelna
černé umyvadlo v šedé koupelně
Zdroj: iStock

černá vana v koupelně
Zdroj: iStock

Zvolte kontrastní povrchy

Černé plochy nejlépe fungují s povrchy v kontrastních barvách. Bílá je pro některé lidi velmi ostrá. Pokud nemáte rádi tvrdé kontrasty, zvolte měkčí kombinaci tmavé antracitové a světle.

c
Příjemným řešením, které doslova zve na relax, je světlešedá vana obložená černým nebo antracitovým obkladem. Použijte ji i na stěny kolem ní. K takové kombinaci zvolte světle šedou podlahu. Prostor na relax a hygienu dotvořte kovovým černým volně stojícím stolkem, na který umístíte rostliny, vonné svíčky či jiné wellness doplňky.
c

Obohaťte styl o moderní technologie

Když se styl kombinuje s důvtipnými technologiemi výsledkem je estetika, vyšší kvalita i usnadnění práce. V kuchyni jistě oceníte baterii se sprškou nebo baterii s filtrem. U některých moderních bateriích získáte filtrovanou vodu jednoduše – pouze po stisknutí jednoho tlačítka. Je to dobré i proto, abyste filtr zbytečně neopotrebúvali, když nepotřebujete filtrovanou vodu – například při úklidu, mytí nádobí a podobně.

černá koupelna

economka Věrka
economka Věrkahttps://www.econom.cz/author/admin/
jsem economka Věrka, která má ráda finance a investování.
pr článek

Další články autora